Dtik
TÜRK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI (1 MAYIS 2024, ÖZBEKİSTAN)

TÜRK İŞ DÜNYASI BULUŞMASI (1 MAYIS 2024, ÖZBEKİSTAN)

Türk İş Dünyası Buluşması, DEİK/Türkiye-Özbeksitan İş Konseyi ve Dünya Türk İş Konseyi Özbekistan Temsilciler Kurulu ev sahipliğinde, resmi ziyaret ile Özbekistan’da bulunan T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla 1 Mayıs 2024 tarihinde Taşkent’te gerçekleştirildi.

Buluşmaya; T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, T.C. Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, Türkiye-Özbeksitan İş Konseyi Başkanı Özgür Onur Özgüven, DTİK Özbekistan Temsilcisi Atilla Aydoğmuş, UTİD Başkanı Davut Azmi Erbaş, TİKA Özbekistan Koordinatörü Ali Riza Tezcan ve 70’in üzerinde iş insanı katılım sağladı.

Toplantı kapsamında, katılımcı firma temsilcileri Özbekistan’daki faaliyetleri ile ilgili bilgi aktarma fırsatını bulurken, Türk iş insanları ve yatırımcılarının Orta Asya ve özellikle Özbekistan’daki varlığını her geçen gün artırdığı, ülkedeki yatırımların daha da artırılması için yapılması gerekenler konusunda temenniler dile getirildi.

Toplantıda, DEİK ve DTİK ülke yapılanmaları hakkında bilgi paylaşıldı, yatırımların artırılmasının ve Türk iş dünyasının birlikteliğinin önemine vurgu yapıldı.

Arama