Dtik
T.C.Ekonomi Bakanı Sn.Nihat Zeybekci’nin İran Ziyareti kapsamında “Türkiye-İran İş Forumu”,25 Şubat 2017,Tahran

T.C.Ekonomi Bakanı Sn.Nihat Zeybekci’nin İran Ziyareti kapsamında “Türkiye-İran İş Forumu”,25 Şubat 2017,Tahran

 

Sayın Üyemiz,

DEİK/Türkiye-İran İş Konseyi tarafından T.C. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin ve İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı M. Rıza Nimetzade ile İran İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Mahmut Vaizi’nin onurlandırmalarıyla, “Türkiye-İran İş Forumu” 25 Şubat 2017 tarihinde Tahran’da düzenlenecektir. 

Malumlarınız olduğu üzere P5+1 ülkeleri ile İran arasında yapılan görüşmeler ve İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması ile birlikte İran’da başta enerji, petrokimya, madencilik, inşaat, perakende, lojistik ve turizm/otelcilik olmak üzere bir çok sektörde yeni işbirliği fırsatları doğmuştur. Bu fırsatların değerlendirilmesi ve Türk firmalarının İran pazarında daha aktif yer alarak önümüzdeki iki yıl için belirlenmiş olan karşılıklı 30 milyar dolarlık ticaret hedefinin yakalanabilmesi adına söz konusu toplantı büyük önem arz etmektedir. Yaptırımların kaldırılması ile birlikte GSYİH’nın 2016-2017 döneminde % 5 oranında büyümesi beklenmektedir. Bu bağlamda, İran’lı üst düzey işadamları ile ikili görüşmeler düzenlenecektir.

Anılan ziyarete, İran ile halihazırda yatırım ve ticari ilişkisi olan veya geliştirmek isteyen üyelerimizin katılımını diler, ziyarete katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 15 Şubat 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıdaki web link’inde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ödeme dekontunu DEİK’e (bkarahan@deik.org.tr – 212 339 5043) iletmeleri rica olunur. Ziyarete katılım koşulları ve detaylar başvuru formunda yer almaktadır.

Saygılarımla,


Ek: Taslak Program

Kayıt Formu: http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/339/8199

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama