Dtik
T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Bakan Nihat Zeybekci’nin Resmi Ziyareti vesilesiyle Litvanya’ya Özel Sektör Heyet Ziyareti, 11-13

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Bakan Nihat Zeybekci’nin Resmi Ziyareti vesilesiyle Litvanya’ya Özel Sektör Heyet Ziyareti, 11-13

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin Litvanya’ya gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında 12 Temmuz 2017 tarihinde Vilnius’ta “Türkiye – Litvanya İş Forumu” her iki ülke bakanlarının onurlandırmasıyla gerçekleştirilecektir. 

Litvanya ile ikili ticaret hacmimiz 540 milyon dolar seviyesinde olup ikili ticarette öne çıkan ürünler tekstil, hayvan ve hayvani ürünler, hububat, gıda maddeleri, işlenmiş metaller, makine ve teçhizat, kimyasallardır.  

Litvanya, İskandinav ve BALTIK ülkeleri arasında bir köprü görevi görmekte olması sebebiyle ulaştırma altyapısını Trans – Avrupa şebekesine ekleyerek, ülkeyi bir lojistik merkez haline dönüştürmeyi hedeflemektedir. Avrupa Birliği’nin önde gelen ulaşım ve lojistik merkezlerinden birisi olarak Litvanya iş yapma fırsatları açısından tekstil, lojistik, ormancılık ve orman ürünleri, bilişim, mobilya biyoteknoloji, lazer sanayi, yenilenebilir enerji ve turizm sektörlerinde işbirliği ve yatırım imkanları bulunmakta olup, ziyaret kapsamında söz konusu sektörlerde faaliyet gösteren Litvanya firmaları ve ilgili Litvanya bakanlıkları temsilcileri ile ikili görüşme imkanı bulunacaktır.

Ziyaret kapsamında Litvanya Inovasyon ve Teknoloji Ajansı MITA, Mühendislik Sanayi Derneği LINPRA, Lazer ve Mühendislik Teknolojileri Kümelenmesi ve BALTIK Otomotiv Parçaları Kümelenmesi BACC ziyaretleri gerçekleştirilecektir. 

Bu itibarla, anılan İş Forumu çerçevesinde Litvanya’da biyoteknoloji ve nanoteknoloji, ulaştırma ve yenilenebilir enerji konularında sunumlar gerçekleştirilecek olup, İş Forumu taslak programı ekte yer almaktadır.  

Litvanya ve Türkiye arasındaki  ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından önem arz eden Türkiye – Litvanya İş Forumu’na katılımınızı diler, katılım sağlamak isteyen iş dünyası temsilcilerimizin 7 Temmuz 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ödemeyi gerçekleştirmeleri önemle rica olunur. Ziyarete katılım ücreti ve ziyarete ilişkin detaylar, başvuru formunda yer almaktadır. 

http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/419/9006

Saygılarımla,


Ek: İş forumu taslak programı

Detaylı bilgi için irtibat kişisi:
Sn. Aycan Damalı, DEİK (adamali@deik.org.tr;0212 339 50 74)

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama