Dtik
Özbekistan Cumhuriyeti Üst Düzey Devlet Yetkilileri ile Toplantı, 13 Ekim 2018, Taşkent

Özbekistan Cumhuriyeti Üst Düzey Devlet Yetkilileri ile Toplantı, 13 Ekim 2018, Taşkent

Sayın Üyemiz,

T.C. Taşkent Büyükelçiliğinden DEİK'e iletilen bir yazıda, Özbekistan’da faaliyet gösteren veya planlayan firma temsilcilerinin Özbekistan Cumhuriyeti’nin üst düzey makamları ile biraraya gelerek projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi sunmaları ve varsa beklentilerini iletmeleri amacıyla 13 Ekim 2018 tarihinde sınırlı katılımlı bir toplantının tertip edilmesinin kararlaştırıldiği bildirilmektedir. Toplantı duyurusunu aşağıda bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

Dünya Türk İş Konseyi 

 
 
 

ÇOK ACİL / SÜRELİ

Sayın Üyemiz,

T.C. Taşkent Büyükelçiliğinden Kurulumuza iletilen bir yazıda, ülkemiz ile Özbekistan arasında son yıllarda her alanda gelişen ilişkilerimizde ekonomik ve ticari alanda da önemli ilerlemelerin kaydedildiği, bu bağlamda Özbekistan’da faaliyet gösteren veya planlayan firma temsilcilerinin Özbekistan Cumhuriyeti’nin üst düzey makamları ile biraraya gelerek projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi sunmaları ve varsa beklentilerini iletmeleri amacıyla 13 Ekim 2018 tarihinde sınırlı katılımlı bir toplantının tertip edilmesinin kararlaştırıldiği bildirilmektedir.

Özbekistan Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Abdulla Aripov’un katılımları beklenmekte olan, yeri ve saati katılımcılara daha sonra bildirilecek olan söz konusu toplantıya firmalarımızın iştirak edebilmesi için, katılacak firma temsilcisi (her firmadan azami 2 kişi), firmanın iş konusu, somut proje ve beklentilerinin yer aldığı özet bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla toplantıya katılmayı arzu eden firmalarımızın ekteki Türkçe ve Özbekçe (Özbekçe mümkün olmadığı takdirde Rusça) katılım formlarını (her firmadan iki form beklenmektedir) eksiksiz şekilde doldurarak, 11 Ekim 2018 günü saat 12:00’ye kadar Büyükelçiliğimiz Ticaret Müşavirliğine (e-posta:  taskent@ekonomi.gov.tr)  iletmeleri gerekmektedir. 

Yazıda ayrıca, toplantıya Taşkent dışından katılacak iş insanlarımızın seyahat düzenlemelerini (bilet satın alınması, kesin otel rezervasyonu v.b.) yapmadan önce Büyükelçiliğimizden toplantıya katılımlarına ilişkin kesin teyit almaları önemle rica olunmaktadır.

 

Bilgilerinize saygılarımla sunarım.

 

Ayrıntılı bilgi için:

Abdullah Yavuz Türker, T.C. Taşkent Ticaret Müşaviri

Tel.: +998 71 233 29 19

e-posta: taskent@ekonomi.gov.tr

 

Ek: 

- Türkçe form (1 sayfa)

- Özbekçe form (1 sayfa)

 

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama