Dtik
Özbekistan Buhara-Agro Serbest Bölgesi hk.

Özbekistan Buhara-Agro Serbest Bölgesi hk.

Sayın Üyemiz,
 
T.C. Ticaret Bakanlığından DEİK’e iletilen bir yazıda, Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden T.C. Dışişleri Bakanlığına iletilen notaya atıfta bulunularak, Özbekistan Buhara eyaletinde Buhara-Agro Serbest Bölgesinin kurulduğu belirtilmektedir.
 
Söz konusu serbest bölge hakkında bilgilendirmeyi aşağıda bilginize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Dünya Türk İş Konseyi

 

 

 

 

Özbekistan Buhara-Agro Serbest Bölgesi hk.

 

 

 

 

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığından Kurulumuza iletilen bir yazıda, Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden T.C. Dışişleri Bakanlığına iletilen notaya atıfta bulunularak, Özbekistan Buhara eyaletinde Buhara-Agro Serbest Bölgesinin kurulduğu belirtilmektedir. 

Yazıda devamla, bahse konu bölgede 3 yıldan 10 yıla kadar vergi muafiyetlerinden faydalanarak sera tesislerinin kurulmasının, tohumculuk ve meyve-sebze sektörlerinde üretim yapılmasının amaçlandığı, bölge içerisinde üretimin yanı sıra paketleme faaliyetlerinin de gerçekleştirileceği bir kümelenme modelinin hedeflendiği belirtilmektedir. Yatırım yapmayı planlayan üyelerimizin bölgeye ilişkin detaylı bilgi için Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Ulugbek Azamov (Tel.: 0312 4413871, E-posta: ulugbek.azamov@gmail.com) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize saygılarımla sunarım.

 

 

 

 

 

 

|

|

 

 

 

Bu e-posta sistem tarafından otomatik olarak üretilmiştir. Lütfen Yanıtlamayınız.

 

 

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama