Dtik
HATIRLATMA ve GÜNCELLEME: Türkiye-Rusya İş Konseyi XIX. Ortak Toplantısı, 29-30 Kasım 2017, Voronej

HATIRLATMA ve GÜNCELLEME: Türkiye-Rusya İş Konseyi XIX. Ortak Toplantısı, 29-30 Kasım 2017, Voronej

Sayın Üye,
 
30 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantıları gerçekleştirilecektir.

Söz konusu toplantılar hakkında bilgilendirmeyi güncellenmiş haliyle aşağıda ve ekte bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Dünya Türk İş Konseyi 

 

HATIRLATMA ve GÜNCELLEME: Türkiye-Rusya İş Konseyi XIX. Ortak Toplantısı, 29-30 Kasım 2017, Voronej   

 

ACİL - İVEDİ

Sayın Üyemiz,

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerde yaşanan kısa süreli durgunluk döneminden sonra, ikili ticaretimizde önceki yıllarda yakalanan yaklaşık 33 milyar USD gibi yüksek seviyeye en kısa zamanda tekrar gelinmesi ve 100 milyar USD hedefine ulaşılması amacıyla yeni dönemde hem hükümetler, hem de iş çevreleri olarak gerekli çabayı sarf etmemiz önem taşımaktadır.

Zira, 21 Ekim 2017 tarihinde Kazan’da gerçekleştirilen Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 15. Dönem Toplantısında imzalanan KEK Prokotolünde yer verilen diğer önemli hususuların yanı sıra, gündeme aldığı sorunlar ve katılımcıların nitelik ve niceliği açısından özel sektörde iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin kilometre taşlarını oluşturan en önemli etkinliklerden biri olan ve  bu yıl 19’uncusu yapılacak Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantısının 30 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde düzenlenmesi maddesi derç edilmiştir.

Bu bağlamda, ekteki taslak program çerçevesinde düzenlenecek olan Voronej ziyareti ve uluslararası işbirliği konularından sorumlu Rusya Federasyonu Enerji Bakan Yardımcısı Anatoliy Yanovski’nin katılımcılara hitap edeceği İş Konseyi Ortak Toplantısı ve Türkiye-Rusya İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 18 Kasım 2017, Cumartesi günü saat 18:00’a kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/519/9385 adresli internet bağlantısı üzerinden kayıt yaptırmaları; İstanbul – Voronej – İstanbul uçak biletleri, Voronej’de 3 gece konaklama, havaalanı ve şehir içi transferler, rehber tercüman hizmetleri ve diğer organizasyon giderlerinin dahil olduğu katılım bedeli avans tutarını kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir. 

Söz konusu etkinliğe kendi imkânları ile katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin ise https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/520/9385 adresli internet bağlantısından kayıt yaptırmaları mümkün olup; her iki katılım şeklinde Rusya’ya giriş için iş vizesi katılımcılar tarafından münferit olarak temin edilecektir. Rusya Federasyonu’na giriş vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgiye http://www.vhs-turkey.com/ adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir. Vize işlemlerin hızlandırılması amacıyla, kayıt formunda iş vizesine ihtiyacı olduğunu belirten katılımcıların isimleri Rusya’daki makamlara bildirilerek karşı taraftan davet yazıları talep edilecek olup, ilgili yazılar Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğuna tarafımızdan iletilecektir. Anılan ziyaret programına ilişkin her türlü  güncelleme ve detay bilgi katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

Etkin ve tatmin edici ziyaret programının hazırlanabilmesi için başvuruların yukarıda belirtilen tarihten önce ve mümkün olduğu kadar erken yapılması önem arz etmektedir.  

Saygılarımla.


Ek 1: Taslak program (2 sayfa)
Ek 2: Rusya tarafı taslak katılımcı listesi (5 sayfa)
Ek 2: Voronej bölge tanıtım sunumu
http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15717
Ek 3: Voronej tarım sektörü tanıtımı http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15715

 

***Bu e-posta sistem tarafından otomatik olarak üretilmiştir. Lütfen Yanıtlamayınız.

River Plaza Büyükdere Cad. Bahar Sok. No:13/9-10 34394 Levent İstanbul Türkiye
Tel: (0212) 339 50 00 (pbx)
Faks: (0212) 270 30 92
info@deik.org.tr

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama