Dtik
HATIRLATMA: Organizasyonel Dayanıklılık Anketi

HATIRLATMA: Organizasyonel Dayanıklılık Anketi

Sayın Üyemiz,
 
Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) olarak, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi ile birlikte, yurtdışında kurulmuş Türk sermayeli firmaların “organizasyonel dayanıklılıkları” konusunda bir araştırma yürütmekteyiz. “Organizasyonel dayanıklılık” bir firmanın yüksek riskli ve dinamik ortamlarda rekabet gücünü artıran, ve krizler sonrasında daha da güçlenerek faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan temel bir yetkinliktir. Bu yetkinliğin geliştirilmesinin, değişken ve riskli ortamlarda rekabet etmek durumunda olan Türk firmaları ve iş adamları için kritik bir başarı faktörü olduğunu düşünmekteyiz.
 
Organizasyonel dayanıklılığı artıran faktörleri doğru bir şekilde belirleyebilmek adına sizlerin tecrübelerinin çalışma için değerli olduğunu vurgulamak isteriz. Amacımız, bu analiz sonrasında, çeşitli ülke ve endüstriler için etkin faktörleri belirlemek ve firmanızın organizasyonel dayanıklılığını artıracak strateji ve kararlarına katkıda bulunmaktır. Bunun sonucunda, DTİK’in amaçları çerçevesinde, Türkiye’nin yurt dışındaki yatırımlarının genel ve bölgesel rekabet gücünün gelişmesine geri bildirimde bulunmayı amaçlamaktayız.
 
Analizin sağlıklı olması açısından, anketi dolduracak kişinin firmanın yönetiminde ve karar mekanizmasında etkin ve yetkili olması gerekmektedir. Anket soruları, sizin (yöneticinin) bakışınızla firmanın yönetim pratikleri, girişimcilik yaklaşımı ve iş ortaklarının  değerlendirilmesine yöneliktir; sizinle ilgili kimlik bilgilerinin ve firmanızla ilgili mali bilgilerin istenmesi söz konusu değildir. Anket cevaplarınız gizli tutulacak; bu çalışmayla ilgili hiçbir rapor ve sunumda siz ve firmanızla ilgili bilgiler paylaşılmayacaktır.
 
Ankete ulaşmak için tıklayınız.
 
Soru ve önerileriniz için DTİK (Umay Solak; usolak@deik.org.tr; +90 212 339 5064) ile temasa geçebilirsiniz.
 
İlgi ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla,
Dünya Türk İş Konseyi

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama