Dtik
Gürcistan Poti Serbest Sanayi Bölgesi Tanıtım Toplantısı, 10 Ocak 2019, İstanbul River Plaza

Gürcistan Poti Serbest Sanayi Bölgesi Tanıtım Toplantısı, 10 Ocak 2019, İstanbul River Plaza

 

Sayın Üyemiz,

DEİK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi tarafından iletilen duyuru;

İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Gürcistan İş Konseyi, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Gürcistan’da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Gürcistan’ın çeşitli bölgelerinden gelen heyetler ile tanıtım toplantıları ve ikili görüşmeler organizasyonu çalışmalarına  devam etmektedir.

Bu kez Gürcistan’ın liman şehri olan Poti’den Türkiye’ye gelecek Poti Serbest Sanayi Bölgesi CEO’su David Ebralidze ile 10 Ocak 2019 Perşembe günü 10:00-12:00 saatleri arasında River Plaza’da “Poti Serbest Sanayi Bölgesi Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirilecektir.

Sınır komşumuz olması ve tarihi bağlarımızdan gelen yakınlık vesilesiyle Türkiye ile kültürel ve ikili ticari faaliyetlerde sıkı ilişkileri olan Gürcistan, son dönemde yapılan ekonomik reformlar, coğrafi konumu, AB, Çin, Ukrayna, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), EFTA (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) ve Türkiye ile olan serbest ticaret anlaşmaları sayesinde bölgenin önemli ülkelerinden birisi konumuna gelmiştir. Yapılan ekonomik reformlar ile Dünya Bankası’nın her yıl yayınladığı “Doing Business” raporunda iş yapma kolaylığı sıralamasında 2005 yılında 112. iken, 2019 yılında 6. sıraya yükselmiştir. Türkiye’nin Azerbaycan ve Hollanda’dan sonra yabancı yatırımcılar arasında 3. sırada yer aldığı Gürcistan, başta turizm, tekstil, lojistik, enerji ve emlak sektörleri olmak üzere yatırımcılarımız için büyük fırsatlar sunmaktadır. 

Poti Serbest Sanayi Bölgesi tanıtım sunumuna http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-18121 adresli bağlantıdan ulaşılabilmektedir. 

Söz konusu toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/834/12074 adresli bağlantıda  bulunan  online  kayıt formunu en geç 9 Ocak 2019, Çarşamba günü saat 12:00’a kadar doldurmaları gerekmektedir.  

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

 

Taslak Program:

09:30-10:00 Kayıt

10:00-10:20 Açış konuşmaları

10:20-11:00 Poti Serbest Sanayi Bölgesi tanıtım sunumu

11:00-12:00 Soru-cevap

 

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama