Dtik
Duyuru/Destek Yazısı

Duyuru/Destek Yazısı

Sayın Üyemiz,

 Malumlarınız olduğu veçhile geçen yıl 15 Temmuz’da ülkemizin maruz kaldığı hain darbe girişiminin akabinde DEİK bünyesinde her bir iş konseyimizden kendi ülkelerini ziyaret etmelerini ve başta muhatapları olmak üzere, ilgili ülkedeki siyasetçilere, medya mensuplarına ve varsa düşünce kuruluşlarına ülkemizin yaşadığı olayları anlatmalarını istemiştik. Hükümetimizle tam bir koordinasyon içinde gerçekleştirilen bu çalışmalar neticesinde, hamdolsun İş Konseylerimiz, bu müessif olayın üstünden daha 1 yıl geçmeden, tam 99 ülkeyi ziyaret ettiler ve “BUSINESS AS USUAL” sloganıyla Türkiye gerçeğini anlatmaya gayret ettiler. Bu süreçte DEİK ailesinin bir parçası olarak bulunduğunuz ülkelerde bahse konu çalışmaya verdiğiniz katkılara içten teşekkürlerimizi sunarız.

 Önümüzdeki günlerde kısmet olursa bir film ve kitap altında topladığımız bu çalışmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrif edeceği bir programda kamuoyuyla paylaşacağız. Bu minvalde, program tarihi belli olur olmaz bunu size bildirecek ve mümkünse programa katılımınızı istirham edeceğiz.

 Öte yandan, Dışişleri Bakanlığımız tarafından dünya genelindeki tüm Büyükelçiliklerimize iletilen mesaj doğrultusunda, kendilerinin  koordinasyonunda ve yerleşik Türk vatandaşlarımızın katkılarıyla, bulundukları ülkelerde 15 Temmuz Anma Etkinlikleri gerçekleştirilmesinin talep edildiği bilgisini almış bulunuyoruz. Büyükelçilerimizin talimatları ve yönlendirmeleri ile  kendilerinin koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan bahse konu etkinliklerin hayata geçmesinde kıymetli desteğinizi istirham ediyoruz.

 Daim destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

 Saygılarımızla,
 Ömer Cihad Vardan


Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama