Dtik
DEİK Erasmus+ Staj Konsorsiyumu Projesi

DEİK Erasmus+ Staj Konsorsiyumu Projesi

Sayın Üye,

DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi öncülüğünde İstanbul Aydın, İstanbul Ticaret ve Yeditepe Üniversitelerinin katılımıyla AB finansmanı ile Erasmus+ Türkiye Staj Konsorsiyumu (ETIC) projesi 2018-2019 yıllarında hayata geçirilecektir. 

Proje kapsamında 3 üniversiteden farklı disiplinlerde toplam 12 öğrencinin AB üyesi ülkelerdeki şirketlerde 2-3 ay arası süreyle staj yapması hedeflenmektedir. Öğrencilere proje konsorsiyumu tarafından hibe verilecektir. AB ülkelerinde yapılacak stajın öğrencilere seçtikleri alanda deneyim ve farklı bir ülkede çalışma tecrübelerini kazandırması, bireysel ve dil becerilerini geliştirmesi,  pratik eğitim sağlamasının yanında ev sahibi ülkeler hakkında bilgi edinip kültürü deneyimlemeleri hedeflenmektedir. 

Öğrencilerin bulundukları ülkelerde istihdam yaratan DTİK üyelerinin şirketlerinde stajyer olarak yerleştirilmelerine öncelik verilecektir. 

Konsorsiyum üyesi üniversitelerin öğrencilerine staj imkanı sağlamak isteyen DTİK Avrupa bölgesi üyesi şirketlerin 15 Ocak 2018 tarihine kadar Büşra Şener (bsener@deik.org.tr , 0212 339 50 22) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Konuyu bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Dünya Türk İş Konseyi

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama