Dtik
DEİK "Acil Eylem Planı"

DEİK "Acil Eylem Planı"

 

Sayın Üyemiz,                                                                                                      

 

Bildiğiniz üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız elim darbe girişimi sonrasında DEİK olarak tüm muhataplarımızın doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi hususunda bazı somut adımlar atmış bulunuyoruz. Bu çerçevede darbe girişiminin hemen sonrasında basına verdiğimiz demeçlere ek olarak, 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü karşı kanat kuruluşlarımıza ve ilgili tüm muhataplarına iletilmek üzere 133 İş Konseyimizin Başkanlarına, Türkiye’de görev yapan yabancı misyon temsilcilerine bir bilgilendirme mesajı gönderdik. Ayrıca, aynı gün 12 sivil toplum kuruluşu ile birlikte ortak bir bildiriye imza attık.  

 

21 Temmuz 2016 tarihinde ise, 120’yi aşkın Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, İş Konseyi Başkanları / Başkan Yardımcılarımız ile biraraya gelerek, bundan sonra dış ekonomik ilişkiler alanında DEİK olarak atılması gereken adımları tartıştık. Bu istişare toplantısında elde ettiğimiz 80’i aşkın önerinin konsolide halini sizlere daha önce iletmiştik. 25 Temmuz 2016 tarihinde ise İcra Kurulumuz, kısa vadede uygulanmak üzere 11 maddelik bir ‘Acil Eylem Planı’ oluşturmuştur.

 

Ekte söz konusu ‘Acil Eylem Planı’mızı sizlerle paylaşıyorum. Eylem Planımızın ilk maddesinde de açık şekilde ifade edildiği üzere, temel amacı yurt dışındaki dezenformasyon ve bilgi kirliliğini engellemek ve muhataplarımızı doğru ve etkin şekilde bilgilendirmek olan Eylem Planı ile, DEİK olarak bir “SEFERBERLİK” ilan etmiş bulunuyoruz. Söz konusu yol haritasında yer alan tüm bu adımların, DEİK’in geniş temsil imkânı ve ağına sahip kurucu kuruluşlarıyla, yurtdışında etkin olan DTİK Bölge Komitelerimiz ile birlikte iş bölümü yapılarak ortaklaşa gerçekleştirileceğini hatırlatır; uygulanması sürecinde vereceğiniz destekten ötürü teşekkürlerimi sunarım.

Yaşanan olaylar ülkemizde birlik ve beraberliğin ne denli önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu minvalde, bizler de DEİK/DTİK olarak etkin çalışmalarımız ile bu sürece olumlu katkı sağlamaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımla,

 

Ömer Cihad VARDAN

DEİK Yönetim Kurulu Başkanı

 

Ek : DEİK ‘Acil Eylem Planı’

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama