Dtik
Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyon (KEK) V. Dönem Toplantısı

Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyon (KEK) V. Dönem Toplantısı

 

Sayın Üye,

T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan Kurulumuza iletilen yazıya göre, Türkiye-Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı’nın, T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ’ın eş başkanlığında 2-3 Ekim 2017 tarihlerinde Saraybosna’da düzenlenmesi öngörülmektedir. 

Bu itibarla, anılan toplantının hazırlık çalışmalarında faydalanmak üzere, ülkemiz ile Bosna Hersek arasındaki ikili ekonomik ilişkilere dair karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile gündeme alınmasında fayda görülen konuların ve ayrıca Bakanlıkların ve Kurumların yetki ve görev alanına giren konularda kaydedilen gelişmelerin iletilmesi talep edilmektedir. Ayrıca yazıda devamla, KEK toplantısı sonucunda imzalanacak protokolde değinilmesinde fayda görülen hususların, İngilizce metinler halinde iletilmesinin yararlı olacağı belirtilmektedir. 

Söz konusu bilgi notları ve metin önerilerinin 13 Eylül 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/Anket/459 bağlantısında yer alan anketin doldurularak iletilmesi ve DEİK’e bilgi verilmesi (İlgili Kişi: Ezgi Tanrıverdi, tel: 0212 339 50 62, e-posta: etanriverdi@deik.org.tr) rica olunur. 

Saygılarımızla,
Dünya Türk İş Konseyi

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama