Dtik
Bilgilendirme: GIDA-AMBALAJ SEKTÖREL BULUŞMASI (21-23 NİSAN 2016 | GÜMÜLCİNE)

Bilgilendirme: GIDA-AMBALAJ SEKTÖREL BULUŞMASI (21-23 NİSAN 2016 | GÜMÜLCİNE)

 
 

21-23 NİSAN (PERŞEMBE-CUMARTESİ) GÜMÜLCİNE-BATI TRAKYA

Sayın Üyemiz, 

21 - 23 Nisan 2016 tarihleri arasında Yunanistan, Gümülcine'de (Komotini) , Batı Trakya Tarım Enstitüsü'nün ev sahipliğinde düzenlenecek olan,  Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Ambalaj Sektörel Buluşması ve   ikili iş görüşmeleri (B2B) gerçekleştirilecektir.

Yunan vatandaşı olan 150.000 civarında Türk'ün yaşamakta olduğu Batı Trakya, özellikle yaş meyve  ve sebze  gibi tarımsal ürünler  bakımından zengin bir bölgedir. Tarım, Gıda, Hayvancılık ve Ambalaj Sektörleri bakımından Batı Trakya önemli avantajlar içermektedir:

1- Türkler açısından iletişim ve dil problemi yoktur. (Bölgede Türkçe yaygın olarak konuşulmaktadır.)

2- Batı Trakya Bölgesi EU (Avrupa Birliği) ya dahil olduğundan, EU üyesi ülkelerle ticaret çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

3-Gümülcine (Batı Trakya) otomobille, İstanbul'a 4 saat, Selanik'e 2,5 saat Kavala'ya 1 saat, Filibe'ye 2 saat mesafededir. Selanik ve İstanbul'un yanı sıra Kavala ve  Dedeğaç (Alexandroupoli ) 'a uluslararası uçuş mevcuttur.

Bu minvalde, ekte bilgi notu, taslak programı ve konaklama için otel bilgileri mevcut olan söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin dtikbalkan@deik.org.tr veya info@inagre.org  vasıtasıyla iletişime geçmelerini rica eder, bu vesile ile başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Saygılarımızla,

Not 1 :  22 Nisan Cuma günü yapılacak olan ikili iş görüşmelerine Yunanistanlı işadamlarının yanı sıra Bulgaristan'dan da 40 kişilik bir katılım olacaktır.

Not 2 : Katılımcı firmalar için sadece Cuma günü 15.30’da B2B'ye katılarak, 1 gece konaklama ya da 3 günlük programın tamamına  katılarak 2 gece konaklama şeklinde 2 seçenek vardır.

 

Ek1: Taslak program

Ek2: Konaklama için öneriler 

Ινστιτούτο Αγροτικής Έρευνας

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü

Agriculture-Livestock Research Institute

+30 2531 304 298

info@inagre.org

Egnatias 83, 69100

Komotini, Greece

Üye Girişi
Şifre Hatırlatma

Üye girişi yapmak için gerekli şifrenizi hatırlamıyorsanız lütfen aşağıdaki alanları doldurarak 'Gönder' butonuna tıklayınız.

Arama